Kodėl būtent altruizmas yra tikrasis greitintuvas arba “booster’is“

FB diskusijoje iškilo poreikis paaiškinti “kodėl altruizmas yra greitintuvas arba “booster’is“?“.

Trumpas atsakymas būtų toks:

INPUT, įėjimo arba egoistinę pusę žmoguje atitinka kairioji funkcinė arba energetinė organizmo ir nervų sistemos pusė

OUTPUT arba altruizmą žmoguje atitinka dešinė pusė.

Pagal apibrėžimą egozimas yra vaiko būsena. Vaikas nieko nekuria, o tik vartoja, priima.
Augdamas ir bręsdamas žmogus turi vis labiau tapti kūrėju, t.y. duodančiu kitiems.

Didžioji žmonių dalis gyvenimo eigoje būtent perėjimą iš egozimo į altruizmą, iš savanaudiškumo į rūpestingumą pergyvena kaip didžiausią paradigminę mąstymo, motyvacijos ir elgesio krizę. Tas pats su grupėmis, organizacijomis, tautomis.

Dominuojantis egoizmas arba perdaug aktyvi kairioji pusė yra daugumos žmonių didžiausia gyvenimo problema.

Teorijos aiškinančios šių jėgų veikimą sako, kad erdvė altruizmo vystymui žmoguje yra milžiniška. Norint atsverti egoizmą ir pasiekti balanso būseną reikia labai stipriai spausti greičio, gazo, altruistinio akseleratoriaus pedalą.

Automobilyje yra lygiai tas pat. Stabdžio (kairė pusė) arba stovėjimo fazė skirta resursų priėmimui (skysčių įpylimui, dalių keitimui). Gazo, akceleravimo fazė naudoja resursus dėl misijos įgyvendinimo.

Važiavimo metu stabdžio pedalas naudojamas mažai, o gazo pedalas naudojamas daug.

Stovėjimo fazėje – atvirkščiai.

Taigi būtent dešinė (altruistinė) pusė JUDĖJIMO FAZĖJE yra vienintelis ir tikrasis ‘booster’is‘ arba greitintuvas.

Yra netgi teigiančių, kad dešinė akceleruojanti savybė turi būti tam tikru gyvenimo metu išlavinta iki 23.5 val per parą aktyvumo laipsnio.

Tai reiškia, kad žmogaus kūrybingumui beveik nėra ribos, arba ji yra labai toli. Žmonės toli neišnaudoja savo kūrybinių galių ir tokius priekaištus žmonėms randame išminties tekstuose.

Teoriškai vieno žmogaus galimybių riba yra visos žmonijos (kaip kliento) aptarnavimas, t.y. x7.000.000.000.
Teoriškai Lietuvos galimybių riba yra visos žmonijos (kaip kliento) aptarnavimas, t.y. x2000.

Iš tikrųjų kūrybinės energijos ribotuvas yra fizinio žmogaus karkaso ribos. Net Buda arba Jėzus Kristus fiziškai negalėjo aplakstyti visų kontinentų vienu metu. Žmogaus kūrybingumą riboja silpnas ribotų galimybių fizinis kūnas, todėl norint dar toliau platinti savo produktus reikia telktis aukštesnio lygio formas ir daryti sudėtingesnius manevrus.

Net Formulės-1 automobiliai turi greičio ir korpuso stiprumo ribas, nors jų vairuotojų meistriškumas toli pralenkia eilinio vairuotojo gebėjimus

Altruizmas yra ‘booster’is’ (greitintuvas) todėl, kad tik jo dėka prasideda didžiulė energijos apykaita žmoguje. Egoizmas sukuria potencinę energiją, o altruizmas ją aktyvuoja ir paverčia į kinetinę.

Lemputės volframo taisyklė sako, kad energija per vieną laidą įeina, per kitą išeina. Vienas laidas yra pliusas, kitas – minusas. Jei veikia tik vienas laidas – cirkuliacijos, šviesos nebus. Tik sukuriant srovės pralaidumo balansą gaunama stipri energijos apyvarta.

Kadangi žmonių egoizmas nuo vaikystės buvo vystomas dešimtmečiais ir yra labai stiprus, po to dešimtmečiais ir labai stipriai reikia/būtina vystyti altruizmą. Po to pasiekiamas balansas, būtent kurio visi labiausiai trokšta.

PS: turiu patikslinti, kad altruizmas greitina (boostina) startiniame etape, kuriame stringa dauguma žmonių ir patiria daugiausia problemų. Pasiekus “kreiserinį greitį“, logika ir motyvacija keičiasi. Konkrečiau: pats išėjimas arba persilaužimas iš dominuojančio egoistinio mąstymo etapo į stiprią kūrybą (altruizmą, rūpestingumą, atsidavimą) yra labai sunkus persilaužimas ir asmenims, ir grupėms. Reikia kardinaliai pakeisti visus įpročius ir netgi perorganizuoti fiziologiją, paros ritmą ir t.t..

Pačia ryškiausia forma persilaužimas iš egoizmo į altruizmą reiškiasi jaunose šeimose. Tik sukūrę šeimą (dar iki vaiko gimimo), palyginus lengvai leidžia laiką arba “poilsiauja“. Gimus pirmam vaikui jauni tėvai dar patys nori gyventi savanaudiškoje paauglystėje. Jiems labai sunku perjungti save. Mažas kūdikis iš tėvų reikalauja labai didelio nuolatinio aktyvumo, kūrimo, aukojimosi, atsidavimo, bemiegių naktų.

Tik persilaužius mąstymui ir pradėjus maksimaliai aktyviai  veikti, pasiekiamas naujas, dar aukštesnis lygis, kuomet žmogus privalo pradėti IMTI dėl savęs, antraip sistema neatlaikys didėjančių augančių energijos srautų. Ši fazė yra grįžtamoji, grąžos, didžiausio malonumo ir balanso fazė, kuomet žmogus ir ima sau ir duoda kitiems maksmaliai daug. Ši fazė yra uždirbama kryptingomis pastangomis. Pasiekti šią fazę yra yra gyvenimo tikslas

___

 

copy-of-zodziu-galia_teisingo-kalbejimo-paslaptys

2 komentarai apie “Kodėl būtent altruizmas yra tikrasis greitintuvas arba “booster’is“

  1. Atgalinis pranešimas: TOP 10 patarimų nuotaikai pasikelti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: