PINIGŲ DĖSNIAI: ką turi žinoti kiekvienas

Pinigai turi savo dėsnius nepriklausomus nuo tautų, laikmečių ar socialinių kastų.
Jie vienodai galioja ir turtingiems ir beturčiams. Vieni žmonės į juos įsiklauso, kiti – ne.

Štai kai kurie dėsniai:

 • Išmintingi ir kartu turtingi žmonės tikruoju turtu laiko ne patį materialų turtą, pinigus, auksą, daiktus, o gebėjimus, talentus, galias ir priemones žmogaus viduje, kurios leidžia įgyti visa kita. Todėl tikrai praturtėjusiais, tikrai turtingais laikomi ne tie, kurie laimėjo loterijoje, paveldėjo palikimą, staiga pateko į finansinę bangą ar rado gerai apmokamą darbą, bet tie, kurie atrado savy tuos įrankius, priemones, kas leidžia visa kita pasiekti. Tie, kurie pinigus uždirbo savo pastangomis, savo darbu (self made) ir po viso to turi vidinę pusiausvyrą, nervinę ramybę. Kai išorinis praturtėjimas pastatomas prieš ar virš vidinio praturtejimo – prasideda tikrasis skurdas ir materialiame ir vidiniame pasauliuose.
 • Būk darbštus kaip skruzdėlė, kuriai niekas nevadovauja ir nenurodinėja – ir turėsi viską ko širdis geidžia. O tinginio dienos trumpos, jį greitai pasiekia vargas ir nepriteklius. Saliamono patarlės
 • Pagal Indų Vedas norėdamas turėti sočiai pinigų žmogus turi daryti tik vieną esminį dalyką – mylėti savo darbą.  Jei žmogus stokoja pinigų, reiškia to priežastis yra tik jo charakterio trūkumai. Tiesiai šviesiai sakant tai yra tiesiog tinginystė, darbštumo stoka. Jei tinginiausi – tave greitai pasieks negandos ir vargas. Todėl, “tinginy, mokinkis iš skruzdėlės darbštumo” (Saliamono pat.).
 • Pinigai yra reikalingi didžiajai daliai žmonijos. Vieni juos sudievina, kiti tampa pinigų vergais, kiti bijo pinigų, arba juos demonizuoja. Tačiau net ir demonizuojantys jais naudojasi, negali be jų gyventi. Pinigai patys savaime nėra nei geri nei blogi – tai instrumentas, kurį reikia mokėti naudoti teisingu būdu pagal paskirtį.
 • Pinigų stoka yra nelaimė nusverianti visas žmogiškas nelaimes, Nilton Bonder. Ir pinigų neturėjimas ir pinigų perteklius yra nelaimė. Visiškas nepriteklius yra nelaimių nelaimė, paralyžiuojanti gyvybę, stabdanti viską žmogaus gyvenime. Ir atvirkščiai – jei nepasiruošęs žmogus gauna daugiau pinigų nei sugeba valdyti – prasideda serijos nelaimių, baigiasi psichiniais sutrikimais, didelėmis problemomis. Todėl geriausia laikytis tam tikro laimės skaičiaus – tokį paskaičiavimą padarė MIT mokslininkai. Kitaip sakant – uždirbti nei daugiau, nei mažiau negu reikia. Gaudamas tokią sumą žmogus jaučiasi sotus, patenkintas ir laimingas.
 • Turtingu žmogumi laikomas ne tas kuris staiga įgijo neįprastai didelę sumą pinigų, bet tas, kuris sugeba išlaikyti pusiausvyra tarp pajamų ir išlaidų, yra ramus ir viskuo gyvenime patenkintas, kuris moka kontroliuoti bet kokius – ir labai mažus ir labai didelius pinigus vienodai ramiai ir gerai. Kai žmogus išmoksta laikyti pusiausvyrą su mažais pinigais ir jei jam reikia – tada ir tik tada turtą gali auginti kiek tik nori, kiek jam reikia. Tačiau jei žmogus praturtėja neteisingu arba pergreitu būdu, ne iš savo pastangų (self made) ir eigoje neišmoksta pinigų kontroliuoti – baigiasi liūdnai. Yra nemažai žmonių, kurie nori pasirodyti reikšmingais, turtingais ir galingais, tačiau vėliau paaiškėja, kad už jų prabangos, brangių būstų ir automobilių fasado slėpėsi neproporcingai didelės skolos, didelis sveikatos pereikvojimas, socialinių santykių sugadinimas,  nervinės įtampos, nemiga, konfliktai šeimoje. Dar daugiau – tai reiškia, kad jie laikinai iškilo ne savo pastangomis. Anksčiau ar vėliau tai baigiasi kritimu. Beje, tokio kritimo nereikia laikyti galutiniu – galima išmokti pamokas ir vėl iškilti. Kritimus patiria ne tik asmenys, bet ir ištisos civilizacijos. 
 • Turtingas žmogus yra tik tas, kuris turi sočiai pinigų (tai subjektyvus, reliatyvus skaičius) ir ramius nervus (ramią sąžinę) vienu metu. Kitaip sakant – turtingas žmogus tas, kuris yra pusiausvyroje tarp dvasios ir materijos. Nukrypimas į vieną ar kitą pusę yra vargas.
 • Visai neblogus pinigus uždirbti sugeba didžioji dauguma žmonijos, tačiau pinigus sukontroliuoti, teisingai nukreipti ir teisingai panaudoti – labai maža dalis.

  Imti moka visi, o duoti – nedaug kas.

 • Darbštumas lemia gebėjimą praturtėti, o pinigų sukontroliavimas lemia gebėjimą būti turtingu ilgąjame laikotarpyje.
 • Yra dvi didžiausios finansinio turto valdymo klaidos: gobšumas ir baimė prarasti pinigus. Šios dvi savybės išryškėja darant operacijas su pačiais didžiausiais pinigais finansinėse biržose, kai dalyvauja labai daug žaidėjų.
 • Norėdamas turėti pakankamai pinigų žmogus turi pažinti savo geriausius gebėjimus ir užsiimti būtent ta veikla, kuri iš vienos pusės jam sekasi geriausiai, iš kitos pusės – duoda daugiausiai naudos klientams.

 • Dideli pinigai yra didelis iššūkis net dvasingam ir išmintingam žmogui. Todėl su labai dideliais pinigais gali sėkmingai tvarkytis tik ypač išmintinga ir stipri asmenybė.
 • Vieną kitą didelę sumą trumpam laikui žmogus gali ir pavogti, tačiau nuo to jis bus tik nelaimingesnis. Tačiau pačiais turtingiausiais žmonėmis tampama tik sąžiningu darbu ir protu. (Warren Buffett pavyzdys)
 • Pinigų stokojantys žmonės paprastai daro esminę finansinę klaidą – žmogus dirba dėl pinigų, t.y. kad darbo pabaigoje gautų atlyginimą. Šiuo atveju žmonės vergauja pinigams, pinigai valdo žmones. Turtingų sėkmingų žmonių atveju žmonėms dirba pinigai, jie priverčia pinigus dirbti vertės naudos kūrimui. Kitaip sakant žmonės valdo pinigus. Turtingi sėkmingi žmonės dirba tik todėl, kad tą darbą laiko savo paskirtimi, misija, negali jo nedaryti, nes tai jiems yra pats maloniausias užsiėmimas, kurį jie darytų net negaudami atlyginimo ar net primokėdami. Tai malonumas, kurį jie nori teikti ne tik sau, bet ir kitiems. Pirmas atvejis yra vergavimas pinigams. Antras atvejis – pinigai tarnauja žmogui.
 • Sena antikinė vertikali gamtos jėgų schema teigia, kad  pinigai yra socialinė (visuomeninė) energija. Norint būti turtingu būtina perprasti visuomenę (vienu ar kitu būdu ), t.y. gerai suvokti visuomenės (arba bent dalies jos, t.y. rinkos nišos) norus, poreikius. Nori grožėtis iš arti gulbėmis – duok joms tai, ką jos mėgsta. Nori prisivilioti klientus – išsiaiškink ir duok tai ko jie iš tikro nori.
 • Plačiau jau lapkričio 17 d. seminare Panevėžyje “Svarbiausi pinigų dėsniai“:

___________________

10-seminaru-rinkinys

3 komentarai apie “PINIGŲ DĖSNIAI: ką turi žinoti kiekvienas

 1. Aš asmeniškai sutinku, kad su dideliai pinigų kiekiais ne kiekvienas moka susitvarkyti. Galima juos investuoti, galima juos leisti bet kokiem nereikalingiems dalykams. Aš turėdama daug pinigų investuočiau ar skolinčiau tiems kuriems reikia labiausiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: