Pragariškas gyvenimas pas uošvienę

Klausimas: Neseniai susituokiau ir gyvenu žmonos namuose su uošviene. Gyvenimas tapo pragariškas: nuolat ujamas, keikiamas, žeminamas, kartais mušamas. Dažniausiai konfliktai kyla dėl uošvienės prikaišiojimų, kad nesitvarkau šeštadieniais. Nesu pedantas, bet apsitvarkau bet kurią darbo dieną. Ką daryti?

Tomas Girdzijauskas:

Kai paukščiai pradeda skraidyti – jie poruojasi ir kuria savo naujus lizdus. Taip yra su dauguma būtybių – jos įsikuria atskirai nuo tėvų. Žinoma, kad liūtės pykčiu varo šalin nuo savęs liūtukus, kai jie sustiprėja, gali patys pradėti medžioti, bet  lenda prie tėvų.  Panašus instinktyvus elgesys yra ir pas suaugusius tėvus: jei vaikai per ilgai užsibūna namuose ir tampa našta – kyla natūrali įtampa ir konfliktai. Tokiu, gal ne visada atviru būdu, tėvai jauniklius varo iš namų kurti savo gyvenimą.

O jei santykiai su tėvais įtempti – tai juo labiau būtina kurti atskirai.

Visuomenės, kuriose viename name gyvena kelios kartos žmonių turi labai stiprias etiško sugyvenimo tradicijas. Lietuvoje šios tradicijos prarastos.

Tokia situacija sprendžiama tik atstumu. Su visa šeima kelkitės į kitą miesto kvartalą, kitą miesto dalį, į kitą miestą arba net į kitą valstybę. Žmonės emigruoja tada, kai santykiai gimtinėje tampa visiškai pertempti.

Prieš tėvus (tam tarpe ir prieš žmonos tėvus) negalima imtis jokių aktyvių veiksmų ir net negatyvių minčių! Vienintelė galima gynyba yra laikytis atstumo – ir fizinio ir psichologinio.

Jei vyrui tikrai nepakeliamas uošvienės elgesys (o autorius rašo, kad gyvenimas tapo pragariškas): vienintelis kelias yra kėlimasis iš uošvienės namų, o kartu tai yra automatinis reikalavimas vyrui pasirūpinti pinigais. Kaip jis gauna pinigus – tai tik vyro asmeninė problema. Primenu. kad pagal klasikinius pinigų ABC skolinimasis yra naudotinas tik visiškai kraštutinėse situacijose, susijusiose su pavojumi gyvybei ir sveikatai. Pinigus reikia uždirbti darbštumu.

Jei vyras nesutaria su uošviais (kas yra retesnis atvejis nei marčios ir anytos nesutarimas) – jis turi tik didinti atstumą, o ne spręsti santykius su vyresniu žmogumi. Jo užduotis yra spręsti, palaikyti santykius tiesiogiai su žmona ir vaikais.

JEI VYRAS NEGALI (O REIŠKIA NENORI) KELTIS IŠ UOŠVIENĖS NAMŲ – tai visai kita situacija. Tada apskritai nereikia kelti tokio klausimo. Tiesiog elgtis besąlygiškai pagarbiai, kaip su savo tėvais.

PAPILDOMAS ATSAKYMAS į dar vieną klausimą: mano vyras ir mano mama – didžiausi priešai. Dar prieš vestuves mano mama jo nemėgo, po to išsiaiškino, viskas buvo gerai – per vestuves palaimino. Tačiau dabar jie susipykę, nes mama žemino jo ego, o jis neištvėręs išvadino ją visokiais žodžiais. Abu užsispyrę – nei vienas tikrai nenusileis… 

Atsakymas: Kai suaugusių vaikų ir tėvų charakteriai nesueina (konkretaus žmogaus su konkrečiu žmogumi), jei jų bangos nesutampa – vienintelis kelias yra pagarbaus atstumo laikymasis, bendravimas rečiau, tiek retai kiek reikalauja situacija. Tas pat galioja ir kryžminiams santykiams su sutuoktinių tėvais bei apskritai su artimaisiais ir giminaičiais.

Jei santykiai blogi ir labai blogi – reikia laikytis fizinio atstumo, keltis atitinkamai toli gyventi.

Rekomenduojame:

vyraimoterys

Tomo  Girdzijausko seminarų įrašai, kuriuos galima įsigyti:

  1. VYRAMS APIE VYRIŠKUMĄ IR ŠEIMĄ. 4 val.37 min.(31 Eur)
  2. ŽODŽIŲ GALIA. 2 val. 32 min. (17 Eur)
  3. VIDINIO DIALOGO VALDYMAS I DALIS. 3 val.44 min. (18 Eur)
  4. VIDINIO DIALOGO VALDYMAS VIP DALIS. 2 val. 27 min. (18 Eur)
  5. VYRŲ IR MOTERŲ BENDRAVIMO ABCplius. 3 val. 46 min. (31 Eur)
  6. KAIP ATRASTI SAVO PAŠAUKIMĄ:7 kryžminės ugnys. 2 val. 58 min. (20 Eur)
  7. KAIP ATRASTI SAVO PAŠAUKIMĄ. Trumpoji versija. 1 val. 24 min. (5 Eur)

Pirkti iškart: https://goo.gl/forms/TTiOVFcBkQzOLPK83

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s