Ar įmanoma šiais laikais būti “karaliene“?

KLAUSIMAS: Ar įmanoma moteriai būti “karaliene“ šiandieninėje visuomenėje? Ar faktas, kad moterys nustotų dirbti “vyriškus“ darbus, paskatintų vyrus būti vyriškesniais ir atsakingesniais?

Tomas Girdzijauskas:

Taip, įmanoma! Reikia žinoti ir vykdyti svarbiausias savo pareigas šeimoje. Tiesiog šiolaikinis gyvenimas reikalauja daug aiškiau, tiksliau, gryniau išmanyti savo pareigas. Šiuolaikinis gyvenimas darosi ne šiaip sudėtingesnis, bet subtilesnis, rafinuotesnis, kelia vis aukštesnius psichologinius arba dvasinius reikalavimus. Pareigų vykdymas darosi vis labiau subtilus dalykas,

Yra moterų-žmonų pareigos ir yra vyrų pareigos. Vyro ir žmonos pareigose yra svarbios-pirmaeilės-esminės V1 (vyro pirmoji), M1 (moters pirmoji), antraeilės V2, M2 ir trečiaeilės-lengvos pareigos V3 ir M3.

Problemos kyla tada, kai vyrai arba moterys NEvykdo savo svarbios-pirmaeilės-esminės pareigos (V1, M1), o vykdo tik trečiaeiles-lengvas (V3, M3) pareigas, kas vadinama pareigų apvertimu.

Kai abu vykdo tik trečiaeiles pareigas, o reikalauja iš kito pirmaeilių – tai vadinama pareigų žirklėmis. T.y. duoda mažai, o reikalauja daug.

Ir dar blogiau – apskritai nustoja vykdyti savo pareigas bei bando vykdyti priešingos pusės pareigas, ką galima pavadinti pareigų dempingu.

Dempingo pavyzdžiai:

>Vyras nustoja būti nuomonės lyderiu (V1) ir pradeda užsiiminėti namų ruoša (M3): reguliuoti tapetų spalvą, daiktų išdėstymą namuose.
>Arba moteris praranda švelnumą (M1) ir imasi vadovauti šeimos religijai, išlaikyti šeimą finansiškai (V1, V2).

Kitaip sakant – ne tik nevykdyti savo pareigų, o dar ir kištis į antrosios pusės sferą ir jai nurodinėti, trukdo tam, kas antrai pusei malonu ir natūralu daryti.

“Ar faktas, kad moterys nustotų dirbti “vyriškus“ darbus, paskatintų vyrus būti vyriškesniais ir atsakingesniais?“

Žymiai pagerintų situaciją (nustotų didinti “ligą“), bet tai nebūtų aktyvus skatinimas (bet dar “negydytų“). Vyriškų darbų darymas veikia kaip santykių dempingas ir netiesioginis vyro autoriteto sabotavimas. Tačiau vien NEdarymas šių veiksmų – nepakankamas. Svarbu ir VYKDYTI savo moteriškas pareigas.

Rekomenduojame:

seminaro-moterimsapie-vyrus-ir-seimat-girdzijausko-seminaras-vilniujevyrams-apie-vyriskuma-ir-seima

copy-of-zodziu-galia_teisingo-kalbejimo-paslaptys

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s