Istorija apie karalių, pranašą ir nervų valdymą. Tik vyrams

Ar jūs galite valdyti savo dešinės kojos mažąjį pirštą?
O galite valdyti savo kairės kojos didįjį pirštą?
O galite sumirksėti akimis? Ar galite nupiešti apskritimą?
Mokate važiuoti dviračiu? Galite susikaupti ir prisiminti daugybos lentelę? O bandėte vienu metu ir šokti ir dainuoti?

Taip kaip mes valdome savo kojų pirštus, kojas, rankų pirštus ir rankas – taip arba panašiai valdome daug ką savyje ir tai darome minties pagalba aktyvuodami nervinius laidus. Jei mes labai norime – jie mūsų klauso.

Žmoguje yra daug nervinių laidų ir daugelį (o gal ir visus?) juos verta išmokti valdyti. Visą gyvenimą treniruojame naujus ir naujus nervinius laidus: mokomės vaikščioti, kalbėti, dainuoti, vairuoti dviratį, automobilį ir net lėktuvą. Piešti, groti muzikiniu instrumentu, žaisti begalę stalo ir sportinių žaidimų. Mąstymas irgi yra šių laidų valdymas – abstraktaus mąstymo prisiminimo, skaičiavimo dėka mes formuojame naujus neuroninius ryšius ir tinklus, ty. ne tik valdome, bet net ir kuriame neuronus.

Žiūrint iš nervų sistemos perspektyvos viskas ką paminėjau yra įvairių nervinių laidų ir raizginių valdymas.

Tačiau šie laidai yra mūsų kūno viduje, mes jų nematome ir tiesiogiai nesuprantame kaip jie valdomi. Vienų iš jų valdymas yra lengvesnis – pvz. vaikščioti išmokstame maždaug po metų nuo gimimo. Kitus išmokti valdyti reikia daugiau laiko ir pastangų.

Bet ir sunkesnieji yra valdomi, juos galima, įmanoma valdyti, jei tik nori ir mokaisi.

Pavyzdžiui jeigu žmogų apima automatinis, nesąmoningas pyktis – dažnai žmonės sako, kad pyktis tiesiog “atsitiko“, “vyko” dėl išorinių nuo manęs nepriklausančių priežasčių. Ir žmogus reaktyviai generuoja atsakomąją pykčio bangą su tikslu atkeršyti tam išoriniam šaltiniui už suteiktą skausmą arba ginasi puolimu. Tačiau tokiu būdu ne tik pats sau suteikia dar ir dar vieną skausmo bangą, bet dažnai gauna naujas atsakomąsias reakcijas iš išorės, kurios gali būti dar ir dar stipresnės. Tai akligatvis.

Pykčio galutinis tikslas – sunaikinti priešininką, pirminio pykčio “išorinę” priežastį. Ir jei žmogus leidžia neribotai pykčiui lietis laisvai – visas jo gyvenimas virsta pragaru.

Pyktį, negatyvias emocijas reikia riboti.

Pyktis yra psichologinis (psichinis) ginklas ir todėl turi būti naudojamas ypač dėmesingu, atsargiu, tiksliu, sąmoningu būdu. Taip, pyktis tam tikrose situacijose turi lietis, bet reikia gerai žinoti kada, kaip ir kiek pykčio lieti.

Bet kuriuo atveju pyktis turi būti valdomas.

Iš esmės taip, kaip valdome galūnes, balso stygas ir už jų esančius nervinius laidus.

Norint pyktį valdyti reikia suvokimo ir pastangų, todėl dauguma galvoja, kad pykčio ne tik neįmanoma, bet ir nereikia valdyti (ir čia jie stipriai klysta!), o tie kas turėdami supratimą visgi bando ir mokosi valdyti – jie atranda, kad tik po nemažų pastangų pyktis pasiduoda valdymui. Pasiduoda!

Ir tai esminis gyvenimo lūžinis momentas – kai žmogus išmoksta lyg ginklą valdyti savo negatyvias emocijas – būtent nuo to momento jis pasiekia tai, dėl ko visas šis gyvenimas ir pasaulis yra sukurtas.

Beje emocijos suvaldomos smegenų dalies NeoCortex pagalba.

Išorinis pasaulis nėra kaltas dėl mūsų būsenų – mes patys pritraukiame tas situacijas, kurių esame verti. Tačiau būtent mūsų reakcijos į išorinį pasaulį lemia kokia būsena fiksuosis ir išliks mūsų viduje ilgesniam laikui. Jeigu mes kaltiname išorinius įvykius (ir žmones) dėl mūsų būsenų ir liejame ant jų pyktį – būtent mūsų reakcija sustiprina negatyvią būseną mūsų viduje.

Kad pyktis apskritai gyvenime suvaldomas – pasakoja sena istorija apie pranašą, kurį karalius paprašė pasakyti apie pozityvius karaliaus ateities gyvenimo įvykius. Už kiekvieną gerą naujieną pranašas buvo gausiai apdovanotas. Tačiau po to karalius paprašė pasakyti negatyvius įvykius, ir pranašui pradėjus pasakoti karaliui kilo stiprus pyktis. Neištvėręs karalius nukreipė kardą į pranašą ir liepė pasakyti kurią valandą mirs pats pranašas. Šis atsakė – valandą prieš karaliaus mirtį. Karalius atsipeikėjo, nurimo, atsiprašė ir išleido pranašą namo dar labiau apdovanotą.

Žinojimas suvaldo emocijas. Tai todėl, kad žinojimas yra aukštesnė galia nei emocijos.

Šią temą aptarsime seminare vyrams.

Visus vyrus visais laikais visose kultūrose jungia tema apie mentalines, emocines ir fizines galias. Šios galios arba jėgos žmoguje yra sudėliotos tam tikru tvarkingu, dėsningu, hierarchišku būdu ir tai matosi iš stuburo nervų sandaros.

Norint valdyti save ir kitus, ir ypač norint valdyti negatyvias emocijas verta ir net būtina suvokti šią žmogaus vidinių jėgų organizaciją.-

Tomas Girdzijauskas
___
Apie tai plačiau Tomas kalbės ir seminare VYRAMS balandžio 21 d. Kaune. Plačiau https://goo.gl/pqjfxK

Copy of T.Girdzijausko seminarų CD IŠPARDAVIMAS

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s