Apie egoizmą santykiuose

Tomas Girdzijauskas (iš FB diskusijų apie vyrų ir moterų lygybę)

Egoizmas (perteklinis savanaudiškumas) yra atskirai vyro ir atskirai moters asmeninė vidinė problema, jis veda į sunkias pasekmes ir dėl šių pasekmių nereikia kaltinti kitų žmonių, o tik save.

Kitaip sakant reikia labai aiškiai atskirti, kurias pasekmes sukėlė kurios priežastys. Šeimoje jas atskirti labai nelengva, nes santykiai stipriai ir subtiliai persipynę.

Tradiciniai mokymai ir sveikas protas rodo, kad su žmonijos istorija žmonių poreikiai-norai darosi vis labiau rafinuoti ir tuo pačiu didėja jų egoizmas 

EGOIZMAS kiek suprantu yra pertekliniai, perversiniai norai, noras gauti daugiau nei žmogui iš tikro reikia/priklauso, kitaip sakant – noras “persivalgyti“ ne tik maistu.

Ir norai (bei egoizmas) istoriškai žmonijoje auga abiejose stovyklose – ir vyrų ir moterų.

Tradiciniai mokymai būtent egoizmą įvardina kaip patį didžiausia žmogaus ir žmonijos mirtiną priešą, visų nelaimių šaltinį. Ir šis priešas yra kiekvieno mūsų viduje. Kol jis nėra įsisąmonintas ir atsvertas (įveiktas) altruizmu – nebus nei galo nei krašto sunkumams ir asmeniniame ir visuomenės lygyje.

Ir svarbu tai, kad egoizmas neįveikiamas “badant pirštais“ į kitą žmogų kaip priežastį. Egoizmą imanoma įveikti tik vyrams ir moterims kiekvienam tvarkantis su savo egoizmui asmeniškai.

Kalbėjimas apie TEISES šeimoje ar visuomenėje (tik apie teises, pirmiausia apie teises, nekalbant pirmiau apie pareigas) yra tik dar vienas egoizmo (ir ilgajame laikotarpyje – sunkumų) didinimo būdas. 

Ir atvirkščiai – klasikiniai šeimos psichologijos mokymai sako, kad yra vyro pareigos šeimoje ir jis jas turi vienašališkai vykdyti. Yra žmonos pareigos šeimoje ir ji jas turi vienašališkai vykdyti (jei jie nori turėti šeimą ir būti laimingi). Šeimoje nėra teisių – yra tik preigos. Ir nėra šeimoje kito būdo dviejų suaugusių egoistų “gydymui“. Teisės negydo! Pareigos gydo.

Arba jie VIENAŠALIŠKAI vykdo savo pareigas arba nelaimės, vargai, rūpesčiai, force majeure kaip gyvenimo auklėjanti lazda verčia juos susimąstyti, jeigu jie nevykdo pareigų patys, jei neužbėga “už akių“ gyvenimo auklėjančiai lazdai.

Jeigu žmogus persivalgo (egoizmo pasėkmė) – didžiausias skausmas ir vargas tenka jam pačiam. Po to tas žmogus tampa rūpesčiu ir aplinkiniams.

Kitaip sakant, reikia atskirti priežastis ir pasekmes į savo vietas.

Kiek vyrai yra egositai – tiek jie patys nuo to kenčia ir turi praeiti savo pamokas ir skaistyklas.

Kiek moterys yra egoistės – tiek jos pačios nuo to kenčia ir turi praeiti savo pamokas ir skaistyklas.

Kiekvienas gauna tokią bausmę kokios nusipelnė.

Nereikia priežasčių perkėlinėti ant kito žmogaus. Reikia pradėti nuo savęs.

REKOMENDUOJAME

29249420_10155148579276021_5585606152973713953_n

Reklama

Vienas komentaras “Apie egoizmą santykiuose

  1. Labas vakaras. O kaip apeiti motina/ egoistę, kuriai vaikas 😉 37 metu yra lyg nuosavybė??? Labai sunku išlaikyti pagarbą.. nes buvo jaučiama nuolatine baimė. O man baimė gimdo tik nepagarbą.. dukra esu viena.. tas rupestis tik pareigos. SANTYKIU nera mano viduje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s