Tomo Girdzijausko taisyklės konsultuojant šeimas

Tomo Girdzijausko taisyklės konsultuojant šeimas

  1. PRIVATUMO SĄLYGA. Visiškas konsultanto konfidencialumas. Tai ką kalbasi du žmonės privačiai – automatiškai turi būti paslaptis, t.y. negalima pasakyti kitam be pirmojo pašnekovo leidimo. Tai ką kalbamės dviese su jumis – nepasakosiu jūsų antrai pusei, nebent jūs liepsite, kad jai pasakyčiau kažką konkretaus. Analogiškai ką kalbuosi su jūsų antrąja puse nepasakosiu jums. Tuo pačiu pora turi savo viduje laikytis hermetiškumo taisyklės – apie savo santykius negalima kalbėtis su niekuo išskyrus patikimus žinančius ir nešališkus žmones. Blogiausia su kuo galima pasitarti yra giminaičiai ir draugai – jie ne specialistai ir jie šališki.
  2. NEUTRALUMAS: Konsultanto-patarėjo uždavinys išlikti neutraliu ir nebūti šalininku nei vienos nei kitos pusės. matyti šeimą/porą iš viršaus kaip sistemą ir stengtis suderinti, kad sistema sklandžiai veiktų kaip šveicariškas laikrodis.
  3. VAISTAI. Šeima turi savo dėsnius, nepriklausančius nuo mūsų užgaidų, todėl kartais išgirsite karčių kaip vaistai žinių, kurias reikia įsisavinti, jei norite pasveikti.
  4. ATSKIRUMAS. Konsultuoju tik vyrą atskirai ir moterį atskirai. Tai iš fundamentaliai skirtingi pokalbiai ir turiniu ir forma.
  5. ANKETA. Prieš konsultaciją labai pageidaujama, kad atsakytumėte šiuos klausimus www.girdzijauskas.wordpress.com/vmsanketa
  6. NELIEČIAMUMAS. Antroji pusė – neliačiama. Nagrinėjame tik pirmąją pusę. Poros konfliktuoja ir skiriasi iš esmės dėl vieno dalyko – taip vadinama meilė iš tikro šeimos kasdienybėje reiškiasi kaip rūpestingas, besąlygiškas tam tikrų konkrečių dalykų davimas savo antrąjai pusei, be kurių antroji pusė negali pilnavertiškai gyventi ir net egzistuoti, nes tik priešinga lytis tai gali suteikti kokybiškai ir kiekybiškai. Šie davimai vadinami pareigomis, kurios matuojamos tik iš priešingos pusės perspektyvos: tik iš vyrų perspektyvos aišku, kokios turi būti žmonų tikrosios pareigos šeimose ir atvirkščiai – tik iš moterų perspektyvos aišku, kokios turi būti vyrų tikrosios pareigos šeimose. Jei sukūrėte šeimą – pareigos turi būti vykdomos besąlygiškai, net jeigu antroji pusė jų nevykdo, vykdo nepilnai arba apskritai nesupranta apie pareigas ir gyvena “taip kaip visi“. Nes tik jei bent vienas sutuoktinis savo pareigas vykdo – yra galimybės šeimą išgelbėti. Jei pirmam sutuoktiniui nevykdant antrasis irgi nustoja vykdyti – jis tampa kaltu dėl šeimos sugriovimo ne mažiau nei pirmasis. Kitaip sakant vienašališkas pareigų vykdymas yra tapatus sužeisto/apalpusio savo artimo nešimui iš gaisro. Jei aš jo “neišnešiu iš gaisro“ ir jis “žus“ (bus prarastas kaip sutuoktinis) – mane grauš sąžinė ir neturėsiu ramybės, nes giliai pasąmonėje jausiu, kad kažko svarbaus nepadariau iki galo. Kitaip sakant, kiekvienas sutuoktinis pats atsakingas už savo pareigų vykdymo pusę bet kokiu atveju – ir gerais ir blogais laikais. Todėl konsultavimo metu pirmas ir svarbiausias klausimas yra pirmojo sutuoktinio mąstymo ir elgesio auditas bei koregavimas, o ne antrosios pusės trūkumų aiškinimasis ir bandymai tobulinti jį. Antroji pusė – neliačiama. Muštynėms reikia dviejų, todėl poros santykiuose visada kažkokiu aktyviu ar pasyviu elgesiu kalti abu. Nebūna vieno švento teisuolio, o kito visiško nusidėjėlio. Mintyse ieškokite ir savo trūkumų bei antrosios pusės pliusų.
  7. DAUG ŠANSŲ IŠSPRĘSTI. Dauguma porų per nesupratimą daro šiurkščias, vaikiškas-paaugliškas, primityvas, paviršutiniškas klaidas. Dažnai tai būna daug smulkių klaidelių ir kai jos susikaupia – santykiai griūva. Visa tai gana lengva ištaisyti ir daugumą porų galima išgelbėti, tačiau reikia iškuopti visą tą minčių ir veiksmų chaosą kryptingu darbu ir tai darbas su savimi. Retos poros turi labai komplikuotų, beveik neišsprendžiamų problemų santykiuose.

https://girdzijauskas.wordpress.com/taisykles
https://girdzijauskas.wordpress.com/metodas (nuoroda laikinai neveikia)
https://girdzijauskas.wordpress.com/vmsanketa

%d bloggers like this: