Tomo aprašymas iš Lyga.lt 2008

Tomas Girdzijauskas (41 m.) yra eruditas, polimatas*, poliglotas, autodidaktas**, lektorius, skaitantis unikalias plataus tematinio spektro paskaitas pvz.: pagreitinto mokymosi ir atminties lavinimo, verslo valdymo ir karjeros, pinigų, bendravimo, šeimos santykių, vaikų auklėjimo, sveikatos ir kt., sugebantis sudėtingas žinias perteikti lengvai suprantamu būdu.

Jis nuolat konsultuoja įmonių vadovus išradingumo, kūrybingumo bei sudėtingų problemų sprendimo klausimais, pritaikydamas šiuolaikines vadybos, verslumo, psichologijos, edukologijos, euristikos*** žinias bei žinių vadybos metodus. Tomas daugiau kaip 15 metų gilinasi į archajinius žinių sisteminimo klausimus, studijuoja hebrajų/ivrito kalbą, dirba kaip savarankiškas lektorius, paskaitose remiasi moderniausiomis žiniomis. Labai daug skaito, keliauja, aktyviai bendrauja ir mokosi iš pasaulio geriausiųjų, specialiais metodais sukoncentruodamas įgytas žinias. Nežiūrint daugybės metų mokymo patirties, jis savo seminarus nuolat tobulina, plečia ir gilina, kad jie taptų dar įdomesni, aktualesni ir kuo naudingesni. Jis nuolat tobulinasi ir auga pats, kad galėtų žmonėms perduoti stiprų impulsą. Sugebėjimas atpažinti kokybiškus žinių grynuolius ir jų perteikimas aiškia, suprantama kalba – akivaizdžiai pati stipriausi Tomo raiškos sritis bei pašaukimas. Vadovams Tomas gali būti naudingas savo chirurgiškai aštriu didžiausių bendravimo su pavaldiniais klaidų pamatymu, trenerišku sugebėjimu padėti jiems pamatyti save iš šalies įmonės veiklos kontekste, gerai suprasti sudėtingas valdymo problemas, suteikti įkvepiantį suvokimą, kaip iš esmės pagerinti įmonę, komandinį darbą, bendro tikslo siekimą, padidinti produktyvumą iš esmės. Jo išmintis, aktyvumas ir entuziazmas yra labai užkrečiantys ir motyvuojantys.

Akademinių žinių Tomas Girdzijauskas sėmėsi studijuodamas Kauno Technologijos Universitete radijo-elektroniką, Kauno Medicinos Universitete mediciną, Vilniaus Universitete verslo administravimą bei klasikinę filologiją (senąją graikų ir lotynų kalbas), Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetuose filosofiją-teologiją. Šiuo metu neakivaizdžiai studijuoja „The Open University of Israel“ (Tel Aviv), laikosi viso gyvenimo studijų („life long education“) principo, taiko greitojo mokymosi metodus. Be minėtų studijų Tomas gilinosi daugiau nei į 11 kalbų (lietuvių klb. filologiją, rusų, anglų, prancūzų, lotynų, dvi graikų, ivrito, koptų (egiptiečių), švedų, lenkų; šiuo metu domisi indo-europiečių prokalbės rekonstrukcija Europos Sąjungos reikmėms bei latvių, arabų, italų, aramėjų kalbomis).

Media srityje karjerą Tomas pradėjo nuo žemiausio rango darbo „Kaunas Plius TV“, o vėliau dirbo kompiuterinės grafikos bei specialiųjų efektų ekspertu ir tapo radijo stoties „B-91FM“+“Vakarų FM“ programų direktoriumi. 2000 metais radijo stotyje „Tau 102,9 FM“ sukūrė populiarią autorinę pokalbių laidą „X-valanda“. Tai buvo unikalių temų ir originalių pašnekovų laida, kurioje buvo gvildenamos žinių valdymo, išgarsėjimo, sėkmės, mokslo, alternatyvinės medicinos ir kt. intriguojančios temos. Įkvėptas laidų populiarumo ir temų aktualumo T. Girdzijauskas 2001 metais pradėjo skaityti paskaitas „Žinijos“ draugijos lektoriume Kaune ir Vilniuje. Lygiagrečiai dalyvavo žinių gilinimo ir studijų draugijų „AION“ ir „ASTRUM OBSCURUM“ veikloje. Kanadiečių kompanijos “DYNAMIC THINKING“ pavyzdžiu buvo įkūręs analogišką eksperimentinę iniciatyvinę euristikos-kūrybingumo grupę, kurios pagrindu vėliau atėjo į verslą.

Kitas gyvenimo etapas buvo susijęs su verslo antrepreneryste****. T. Girdzijauskas dirbo su unikaliais inovatyviais verslo projektais: (JAV medikų išradimo – sensorinės deprivacijos „floating tankų“ (plūduriavimo talpų) panaudojimu rekreacijoje, seniausių pasaulyje tradicinių piršlybų formulių taikymo moderniausioje pažinčių sistemoje „speed dating“, tyrinėjo galimybes kartu su “Virgin Galactic“ pradėti kosmoso turizmo projektą Rytų Europoje), konsultavo įmones inovacijų, „kreatyvumo“ (kūrybingumo), euristikos, „ideacijos“ (idėjų generavimo) , TRIZ-ARIZ metodų srityse, kūrė įmonių ir produktų koncepcijas bei vardus (laisvalaikio ir pramogų centras „Oazė“ Kaune Šilainiuose; restoranas „Grasas“ Vilniuje, produktų-įmonių vardai “Flotaris“, “Kadmon“, “Aristera Dexia“). Jauna, tik pradėjusi kurtis Tomo įmonė “Vacuum/Kadmon“ vien tik dėl savo kūrybingo starto įtraukta į kreatyvių kompanijų sąrašą (creax.net) šalia Apple, Brainstore, 3M, Google, Dyson. Šiuo metu lektorius visą savo žinojimą ir išradingumą yra sutelkęs tik į mokymus.

Tomas gyvena itin aktyvų gyvenimą, yra labai komunikabilus, nuolat ieškantis naujų idėjų ir žinių, įdomių žmonių ir svarbių patirčių. Viena ryškiausių Tomo savybių yra noras dalintis ir mainytis savo žiniomis ir idėjomis su visais aktyviai gyvenančiais ir ieškančiais žmonėmis, siekiančiais nuolat save tobulinti ir trokštančiais gyvenime geriausio.

Kitos Tomo interesų sritys: lauko tenisas ir badmintonas, aero-kosmonautika, australietiški bumerangai, jėgos aitvarai, burlentės, ankstyvoji Gnozė*****, Tibeto medicina, atminties lavinimas. Tomas puikiai išmano telekomunikacijas, kompiuterius, Internetą ir kitas informacinių technologijų sritis, labai domisi Linux operacine sistema ir Atvirojo Kodo programinės įrangos projektais, yra daugybės enciklopedijos Wikipedia.org straipsnių iniciatorius ir autorius.

Tai asmenybė, kurią būtina išgirsti.

Žodynėlis

* Polimatas – studijavęs labai daug mokslų, turintis labai didelį ir platų išsilavinimą.
** Autodidaktas – mokinęsis pats pagal specialią studijų programą
*** Euristika – nuo eureka!, atrasti, mokslas apie atradimų dėsningumus
**** Antrepreneris – entrepreneur pranc. verslo pionierius, pradedantis visiškai naują, rizikingą verslą
***** Ankstyvoji Gnozė – ankstyvasis (iki IV amžiaus) Gnosticizmas, didžiąja dalimi atspindėtas unikaliuose tekstuose iš Nag Hammadi.

%d bloggers like this: